| Brand Name: | Ubaro Smart Switch |
| Model Number: | 228 Zigbee Smart Switch&Socket |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | Price Negotiable |
| Product Series | Zigbee 228 Smart Switch Series |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Protection Function | Overload Protection |
| Current Rating | 10A/16A |
| Working Temperature | -20~55℃ |
| Rated Voltage | AC100-240V |
| Special Function | Remote Control |
| Panel Size | 228*86mm |
| System Support | Tuya Smart, IFTTT, Google Home, Baidu Duer, Alexa, Google Assistant, Xiaomi AI Speaker, Tmall Genie |
| Application | Indoor Use |