| Brand Name: | UBARO |
| Model Number: | 228 Switch&Socket |
| Wiring Method | Screw Locking |
| Rated Voltage | 220-250V |
| 3C Rated Voltage Range | AC 90-250V |
| Rated Current | 10A / 16A |
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Socket Switch Standard | EU |
| Switch Type | Touch Switch |
| Color | Black |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | UBARO |