| Brand Name: | Ubaro Smart Switch |
| Model Number: | 157 Smart Switch&Socket |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | Price Negotiable |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Main Sales Platforms | Amazon, AliExpress, eBay, Wish, Lazada, Ozon |
| USB Type-C Output | 5V 2100mA |
| Minimum Order Quantity | 40 Pieces |
| Rated Current | Switch: 10A, Socket: 16A |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Main Sales Regions | Russia, Poland, Europe, Central Asia, Middle East, Southeast Asia |
| Product Dimensions | 157*86*35mm |
| Certifications | CE, RoHS |
| Mounting Box | Round Mounting Box |
| Housing Material | PC Plastic |